जागरण अभियानलाई कांग्रेसले तोक्यो ३३५ प्रतिनिधि (सूचीसहित)

काठमाडौं । प्रमुखप्रतिपक्ष नेपाली कांग्रेसले दोस्रो चरणको राष्ट्रिय जागरण अभियानको लागि प्रतिनिधि तोकेको छ । अभियानमा केन्द्रीय सदस्यसहित प्रदेशसभाका उमेदवार खटाइएको छ ।

भदौ २४ देखि असोज ७ गतेसम्म हुने जागरणको लागि  कांग्रेसले अभियानमा खट्ने ३३५ प्रतिनिधिको नाम सोमबार सार्वजनिक गरेको छ । कांग्रेसले प्रदेशसभाका उमेदवारलाई कतै निर्वाचन क्षेत्र र  कही जिल्ला समेत हेरफेर गरी प्रतिनिधिको रुपमा खटाएको छ ।

प्रदेश  १
ताप्लेजुङ—१  राजनबहादुर ढुंगाना झापा प्रदेशसभा उम्मेदवार
सुरेश सुव्बा झापा संविधानसभा २०७० उम्मेदवार
पाँचथर—१  डा. खगेन्द्र अधिकारी झापा प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
देउकुमार थेवे झापा प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
इलाम—१  दिपेन्द्रप्रसाद ढकाल झापा प्रदेशसभा समानुपातिक उम्मेदवार
केशवप्रसाद दाहाल ताप्लेजुङ्ग पूर्व सभापति
इलाम –२ ज् विश्वनाथ रिजाल मोरङ्ग प्रदेशसभा उम्मेदवार
डी.बी. राई ताप्लेजुङ
संखुवासभा—१  सुर्यमाराज राई मोरङ्ग प्रदेशसभा सांसद
अनिलकृष्ण प्रसाई झापा प्रदेश सभा उम्मेदवार
तेह्रथुम—१ सुरेन्द्र दाहाल पाँचथर प्रदेशसभा उम्मेदवार
प्रतापप्रकाश हाङगाम ताप्लेजुङ्ग प्रदेशसभा सांसद
धनकुटा—१ विश्वदिप लिङ्देन झापा संविधानसभा सदस्य
घनेन्द्र कुँवर (सुमन) मोरङ्ग प्रदेशसभा उम्मेदवार
भोजपुर—१  रामकुमार विश्वकर्मा मोरङ प्रदेश सभा समानुपातिक
ललित अधिकारी मोरङ प्रदेशसभा उम्मेदवार
खोटाङ—१  आङ्गेलु शेर्पा सोलुखुम्वु पूर्व सभापति
गोमा के.सी. ओखलढुंगा प्रतिनिधिसभा समानुपातिक उम्मेदवार
सोलुखुम्बु—१ ज्ञसाधुराम खड्का काठमाडौँ प्रदेश सभा उम्मेदवार
दिनेश राई खोटाङ संविधानसभा उम्मेदवार
ओखलढुंगा—१  बीरकाजी राई खोटाङ्ग प्रतिनिधिसभा समानुपातिक उम्मेदवार
वुद्धिबहादुर कटुवाल सुनसरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
उदयपुर—१ सरस्वती वजिमय खोटाङ्ग प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
भुपेन्द्र कट्टेल इलाम प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
उदयपुर –२  किशोर राई सुनसरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
केशवराज पाण्डे झापा प्रदेश सभा उम्मेदवार
झापा—१ ज्ञरमेशजंग रायमाझी मोरङ्ग राष्ट्रिय सभा सदस्य
विन्दिया कार्की मोरङ्ग प्रदेशसभा सांसद
झापा–२ ज् वसन्त भट्टराई मोरङ्ग प्रतिनिधिसभा समानुपातिक उम्मेदवार
डा. सुनिलकुमार शर्मा मोरङ्ग प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
झापा–३  केदार कार्की मोरङ्ग प्रदेशसभा सदस्य
हसन अन्सारी मोरङ्ग आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्य
झापा–४  दिपेन्द्रकुमार सेन्दाङ ताप्लेजुङ्ग प्रदेशसभा उम्मेदवार
लोकप्रसाद संग्रौला मोरङ्ग प्रदेशसभा सदस्य
झापा –५  शेखरचन्द्र थापा मोरङ्ग प्रदेशसभा उम्मेदवार
विनोद राई सुनसरी संविधानसभा उम्मेदवार
मोरङ—१ सीतादेवी पौडेल झापा प्रदेश सभा उम्मेदवार
चन्द्रप्रसाद श्रेष्ठ सुनसरी प्रदेश सभा सदस्य
मोरङ–२  हेम कर्ण पौडेल सुनसरी प्रदेशसभा उम्मेदवार
डा. गणेश मण्डल सिरहा प्रदेशसभा उम्मेदवार
मोरङ–३  हिमाल कार्की उदयपुर प्रदेशसभा सांसद
खड्ग प्रसाई झापा प्रदेश सभा उम्मेदवार
मोरङ–४ ओमप्रकाश सरावगी झापा प्रदेश सभा सदस्य
मित्रसेन दाहाल ओखलढुंगा प्रदेशसभा उम्मेदवार
मोरङ–५ रेवतीरमण दुलाल सुनसरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
भगिरथकुमार पोद्धार झापा प्रदेशसभा उम्मेदवार
मोरङ–६  उमेशजंग रायमाझी भोजपुर प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
शिवकुमार बस्नेत खोटाङ पूर्व सभापति
ज्ञद्ध सुनसरी—१  थलकुमार लिंखा संखुवासभा संविधानसभा समानुपातिक उम्मेदवार
आनन्दसन्तोषी राई धनकुटा
सुनसरी—२  विनकुमार विश्वकर्मा झापा राष्ट्रिसभा उम्मेदवार
भुमिप्रसाद राजवंशी झापा प्रदेशसभा उम्मेदवार
सुनसरी—३सुवासकुमार पोखरेल खोटाङ प्रदेश सभा उम्मेदवार
हरि अधिकारी धनकुटा पूर्व सभापति
सुनसरी—४  सुकदेवप्रसाद मण्डल मोरङ्ग प्रदेशसभा उम्मेदवार
दिलिप गच्छदार मोरङ्ग प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार

प्रदेश नं.२
सप्तरी—१ वीरेन्द्रप्रसाद सिंह सर्लाही प्रदेश सभा सांसद
प्रेमकिशोर साह धनुषा पूर्व सांसद
सप्तरी –२  नागेन्द्रप्रसाद यादव सर्लाही प्रदेश सभा उम्मेदवार
मिथिलेशकुमार मिश्र रौतहट प्रदेश सभा उम्मेदवार
सप्तरी–३  कृष्णदेव राय यादव सर्लाही प्रदेश सभा उम्मेदवार
उपेन्द्रप्रसाद कुशवाहा सर्लाही प्रदेश सांसद
सप्तरी –४  रुक्मिणीदेवी कोइराला मोरङ समानुपातिक उम्मेदवार
कपिलदेव साह सिरहा प्रदेश सांसद उम्मेदवार
सिरहा—१  रामसरोज यादव धनुषा प्रदेश सांसद
लक्ष्मण राय सर्लाही पूर्व सभापति
सिरहा–२  भगवती यादव सप्तरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
समिम अन्सारी सप्तरी प्रदेश सांसद
सिरहा –३  डा. चन्द्रमोहन यादव धनुषा प्रदेश सभा उम्मेदवार
सुरेन्द्रप्रसाद यादव सप्तरी पूर्व सांसद
सिरहा –४  डा. सुवोधकुमार पोखरेल सप्तरी
मुन्निकुमारी गुप्ता सप्तरी पूर्व सांसद
धनुषा—१ मधु शाही ठकुरी बारा पूर्व सांसद
सुशीलकुमार यादव महोत्तरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
धनुषा –२  मुस्ताक अन्सारी सिरहा प्रदेस सभा उम्मेदवार
महेन्द्रकुमार मिश्र महोत्तरी पूर्व सांसद
धनुषा –३ हरेश महतो सर्लाही पूर्व सांसद
शेख रसिद अलि (लालवावू) रौतहट प्रदेश सांसद
धनुषा –४  जंगीलाल राय सर्लाही प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
मोख्तार अहमद सिरहा पूर्व सांसद
महोत्तरी—१  शम्भुलाल श्रेष्ठ सर्लाही पूर्व सांसद
तपेश्वर महतो सिरहा प्रदेश सभा उम्मेदवार
महोत्तरी –२  पुष्पलता लामा धनुषा पूर्व सांसद
मञ्जु खाँण सिरहा प्रतिनिधि समानुपातिक उम्मेदवार
महोत्तरी –३  रामचन्द्र गिरी रौतहट प्रदेश सभा उम्मेदवार
डा. सुवाशचन्द्र यादव सिरहा प्रदेश सभा उम्मेदवार
महोत्तरी –४ मणि भुषण यादव बारा प्रदेश सभा उम्मेदवार
रामवरण पासवान धनुषा प्रदेश सभा समानुपातिक उम्मेदवार
सर्लाही—१  मुक्ताकुमारी यादव धनुषा सांसद
डा. गणेश मण्डल सिरहा पूर्व सांसद
सर्लाही –२ वासुलाल महतो धनुषा प्रदेश सभा उम्मेदवार
नगिना यादव महोत्तरी समानुपातिक उम्मेदवार
सर्लाही –३  श्यामप्रसाद साह धनुषा प्रदेश सभा उम्मेदवार
रामनारायण कुर्मी पर्सा प्रदेश सभा उम्मेदवार
सर्लाही –४  रामानन्द यादव बारा प्रदेश सभा उम्मेदवार
शिवचन्द्र चौधरी धनुषा प्रदेश सांसद
रौतहट—१  सकलदेव सुतिहार सप्तरी पूर्व सांसद
सैलेन्द्र यादव सिरहा प्रदेश सभा उम्मेदवार
रौतहट –२  भोला चौधरी धनुषा समानुपातिक उम्मेदवार
रामरुप कुर्मी पर्सा प्रदेश सभा उम्मेदवार
रौतहट –३  नागेश्वर यादव महोत्तरी
शंकर चौधरी पर्सा प्रदेश सभा उम्मेदवार
रौतहट –४  राकेशकुमार सिंह पर्सा समानुपातिक
डा. शोभाकर पराजुली बारा पूर्व सांसद
बारा—१ राजेन्द्रबहादुर अमात्य पर्सा पूर्व सांसद
सुनिलकुमार यादव ‘जितेन्द्र’ रौतहट पूर्व सांसद
बारा –२  ओमप्रकाश शर्मा पर्सा प्रदेश सभा सांसद
रामनारायण यादव रौतहट प्रदेश सभा उम्मेदवार
बारा –३  शेख सराज रौतहट प्रदेश सभा उम्मेदवार
वशिष्ठ नारायण सिंह पर्सा प्रदेश सभा उम्मेदवार
बारा –४  विजयकुमार सर्राफ पर्सा
जनार्दन सिंह क्षेत्री पर्सा प्रदेश सभा उम्मेदवार
पर्सा—१ चिरञ्जीवी हमाल महोत्तरी संविधान सभा उम्मेदवार
प्रल्हाद क्षेत्री महोत्तरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
पर्सा –२  राम श्रेष्ठ महतो महोत्तरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
शम्भु बुढाथोकी बारा संविधासभा उम्मेदवार
पर्सा –३  राजेशकुमार चौधरी रौतहट
साजन महतो चितवन
पर्सा –४  दिप्ताङ्गप्रसाद सिंह (नविन) महोत्तरी प्रदेश सभा उम्मेदवार
रामाज्ञा राय यादव रौतहट प्रदेश सभा उम्मेदवार

प्रदेश  ३
दोलखा—१  गणेश लामा काभ्रे प्रदेश सभा उम्मेदवार
रामचन्द्र खड्का रामेछाप पूर्व सभापति
रामेछाप—१  देवीप्रसाद न्यौपाने दोलखा पूर्व सभापति
वर्मा लामा दोलखा प्रदेश उम्मेदवार
सिन्धुली—१  शान्ति परियार चितवन प्रतिनिधिसभा समानुपाति उम्मेदवार
जीतबहादुर मगर रामेछाप प्रदेश सभा उम्मेदवार
सिन्धुली—२  तीर्थ पसखल काभ्रे पूर्व सभापति
चन्द्रबहादुर लामा (सी.बी.) काभ्रे प्रदेशसभा उ्रम्मेदवार
काभ्रेपलाञ्चोक—१  विनोद गुरुङ सिन्धुली संविधानसभा उम्मेदवार
केशवराज चौलागाई दोलखा प्रदेश सभा उम्मेदवार
काभ्रेपलाञ्चोक—२  ताराबहादुर कोइराला दोलखा पूर्व सभापति
रत्नबहादुर कार्की रामेछाप प्रदेशसभा उम्मेदवार
सिन्धुपाल्चोक—१ मिनकृष्ण महर्जन ललितपुर प्रदेश सभा उम्मेदवार
लामाकार्पु तामाङ रसुवा पूर्व सभापति
सिन्धुपाल्चोक–२  उत्तम आचार्य चितवन प्रदेश सभा उम्मेदवार
प्रभात तामाङ रसुवा प्रदेश सभा उम्मेदवार
रसुवा—१  विश्वप्रसाद अर्याल धादिङ प्रतिनिधि सभा उम्मेदवार
धुवप्रसाद अधिकारी नुवाकोट पूर्व सभापति
नुवाकोट—१ विनिता अधिकारी दोलखा प्रदेशसभा समाुनपातिक उम्मेदवार
शिव अधिकारी धादिङ पूर्व सभापति
नुवाकोट २  डा. राजाराम कार्की धादिङ प्रदेश सभा सांसद
जीवन डंगोल काठमाडौ प्रदेश सभा सांसद
धादिङ—१  विजुल विश्वकर्मा दाङ पूर्व सांसद
बालचन्द्र पौडेल रसुवा उम्मेदवार
धादिङ्ग –२  विमल ठकुरी काठमाडौँ प्रदेश सभा उम्मेदवार
रमेशकुमार महत नुवाकोट प्रदेश सभा उम्मेदवार
चितवन—१  नवराज महत ललितपुर प्रदेश सभा उम्मेदवार
प्रेमबहादुर खड्का काठमाडौँ प्रतिनिधिसभा समानुपातिक उम्मेदवार
चितवन –२  गणेशमान चक्रधर भक्तपुर प्रदेश समानुपातिक उम्मेदवार
रामचन्द्र अर्याल माइकल मकवानपुर पूर्व सभापति
चितवन –३ धर्मराज अर्याल काठमाडौँ प्रदेश सभा उम्मेदवार
धनलक्ष्मी श्रेष्ठ प्यूठान संविधानसभा उम्मेदवार
मकवानपुर—१  ऋषिराम घिमिरे ललितपुर
प्रेमचन्द्र दाहाल सिन्धुली प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
मकवानपुर –२ प्रतिमा गौतम काठमाडौँ
शेषनाथ अधिकारी चितवन
भक्तपुर—१ कञ्चनचन्द्र वादे काभ्रे
लोकेश ढकाल काठमाडौँ
भक्तपुर –२  होमराज दाहाल सिन्धुली
समिता खड्की काठमाडौँ
घद्ध ललितपुर—१  रघुरमण न्यौपाने मकवानपुर पूर्व सभापति
धर्मराज गौतम काठमाडाँै
ललितपुर –२  कल्याणी रिजाल काठमाडौँ पूर्व सांसद
कौशर शाह काठमाडौँ
ललितपुर –३  नानुमैया वास्तोला काठमाडौँ
मनोहरनारायण श्रेष्ठ धनकुटा पूर्व सभापति
काठमाडौँ—१  अञ्जनी श्रेष्ठ चितवन पूर्व सांसद
रामनाथ अधिकारी धादिङ पूर्व सभापति
काठमाडौँ—२  जीवन खत्री भक्तपुर
पद्मनारायण चौधरी सिरहा पूर्व केन्द्रीय सदस्य
काठमाडौँ—३  उर्मिला नेपाल के.सी. ललितपुर
सुशीला शर्मा प्यूठान पूर्व सांसद
काठमाडौँ—४  रोमी गौचन थकाली मुस्ताङ पूर्व सांसद
कुमार लामिछाने काभ्रे उम्मेदवार
काठमाडौँ—५ चन्द्र महर्जन ललितपुर पूर्व सांसद
फुलकुमार लालवानी मोरङ
काठमाडौँ—६  दयाराम पाण्डे लम्जुङ
वावुराजा महर्जन भक्तपुर
काठमाडौँ—७  महेश श्रेष्ठ भक्तपुर
शिवराज वानिया ललितपुर
काठमाडौँ—८  प्रेमकृष्ण महर्जन ललितपुर
सुशीला ढकाल झापा
काठमाडौँ—९ मदनकृष्ण श्रेष्ठ भक्तपुर
कृष्णलाल भडेल भक्तपुर
काठमाडौँ—१० यतिराज सापकोटा मकवानपुृर
रीता खनाल मकवानपुर

गण्डकी प्रदेश
गोरखा—१ गोविन्द पुडासैनी काठमाडौँ प्रदेश समानुपातिक उम्मेदवार
चन्द्रबहादुर कुँवर लम्जुङ पूर्व सभापति
गोरखा–२  कृष्णप्रसाद कोइराला लम्जुङ पूर्व सभापति
ललितकला गुरुङ पर्वत प्रदेश सभा सांसद
लम्जुङ—१  मनकुमारी गुरुङ गोरखा प्रदेश सभा सांसद
डा. भुपेन्द्रबहादुर खड्का म्याग्दी पूर्व सभापति
तनहुँ—१  रामकृष्ण घिमिरे चितवन पूर्व सांसद
टंकप्रसाद शर्मा कँडेल बाग्लुङ पूर्व सांसद
तनहुँ –२  राजु थापा स्याङ्जा पूर्व सांसद
डा. टकराज गुरुङ लम्जुङ संविधानसभा उम्मेदवार
कास्की—१ऋषिकेश तिवारी पर्वत पूर्व सांसद
सरिता गुरुङ तनहुँ प्रदेश सभा सांसद
कास्की –२  धु्रव वाग्ले तनहुँ पूर्व सांसद
हरिप्रसाद श्रेष्ठ बाग्लुङ पूर्व सभापति
कास्की –३  पूर्णबहादुर गुरुङ तनहुँ प्रतिनिधिसभा समानुपातिक
तुलसी गिरी स्याङ्जा प्रदेश सभा उम्मेदवार
मनाङ—१  रामबहादुर गुरुङ लम्जुङ पूर्व सांसद
गर्जबहादुर गुरुङ लम्जुङ प्रदेशसभा उम्मेदवार
मुस्ताङ—१  सिकन्दरकुमार गुरुङ (भोजबहादुर) कास्की प्रदेश सभा उम्मेदवार
प्रकाश शर्मा पौडेल बाग्लुङ पूर्व सभापति
पर्वत—१  चम्पादेवी खड्का बाग्लुङ पूर्व सांसद
मेखलाख श्रेष्ठ स्याङ्जा प्रदेश सभा सांसद
स्याङ्जा—१ झुलबहादुर आले तनहुँ प्रदेश सभा उम्मेदवार
तुलसीनारायण श्रेष्ठ लम्जुङ पूर्व सभापति
स्याङ्जा—२  गुरु बराल कास्की प्रदेश सभा उम्मेदवार
शारदा पौडेल काकी पूर्व सांसद
म्याग्दी—१ गोविन्द शर्मा कँडेल बाग्लुङ पूर्व सांसद
निरज पुन बाग्लुङ पूर्व सांसद
बाग्लुङ—१  नवराज गुरुङ पर्वत पूर्व सभापति
छन्दबहादुर पहराई गुल्मी प्रदेश सभा उम्मेदवार
बाग्लुङ्ग –२ विष्णु पौडेल स्याङ्जा प्रदेश सभा उम्मेदवार
रेशमबहादुर वानियाँ म्याग्दी पूर्व सभापति
नवलपुर—१  शंकरप्रसाद पाण्डेय स्याङ्जा पूर्व सांसद
रघुनाथ पौडेल तनहुँ पूर्व सभापति
नवलपुर—२  सरस्वती अर्याल तिवारी स्याङ्जा
शंकरकान्त जोशी लम्जुङ पूर्व सभापति

प्रदेश  ५
नवलपरासी—१  अजय थापा कपिलवस्तु प्रदेशसभा उम्मेदवार
विरेन्द्रकुमार कनौडिया कपिलवस्तु प्रदेशसभा उम्मेदवार
नवलपरासी—२  प्रकाश अधिकारी चितवन प्रदेश सभा उम्मेदवार
सन्तराम थारु बाँके प्रदेश सभा उम्मेदवार
रुपन्देही—१  निर्मला क्षेत्री अर्घाखाँची प्रदेश सभा सांसद
मो. याकुव अन्सारी बाँके प्रदेश सभा सांसद
रुपन्देही—२  माधवप्रसाद नेपाल पाल्पा प्रदेशसभा उम्मेदवार
रिना नेपाल कपिलवस्तु प्रदेश सभा सांसद
रुपन्देही—३  विक्रम खनाल नवलपरासी प्रदेशसभा उम्मेदवार
राजेश आचार्य कपिलवस्तु प्रदेशसभा उम्मेदवार
रुपन्देही—४  ब्रम्हानन्द उपाध्याय कपिलवस्तु
देवकरण जयसवाल सन्तु नवलपरासी पूर्व सांसद
रुपन्देही—५मुकुलकुमार आचार्य नवलपरासी प्रदेश सभा उम्मेदवार
पुर्णप्रसाद थारु कपिलवस्तु प्रदेश सभा उम्मेदवार
कपिलवस्तु—१  मिलनवावु श्रेष्ठ चितवन प्रदेश सांसद
वसि उद्दिन खाँ रुपन्देही प्रदेश सभा उम्मेदवार
कपिलवस्तु –२ अयोध्याप्रसाद यादव नवलपरासी प्रदेशसभा समाुनपातिक उम्मेदवार
विष्णुकुमार कार्की नवलपुर प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
कपिलवस्तु –३  फकरुद्दिन खाँ रुपन्देही प्रदेश सभा उम्मेदवार
निमा गिरी प्यूठान प्रदेश सभा उम्मेदवार
पाल्पा—१  दोबाटे विश्वकर्मा तनहुँ प्रदेश सभा सांसद
रामकृष्ण चित्रकार ललितपुर पूर्व सांसद
पाल्पा –२  काजीमान श्रेष्ठ रुपन्देही प्रदेश सभा उम्मेदवार
विष्णु पोखरेल रुपन्देही प्रदेश सभा उम्मेदवार
अर्घाखाँची—१चन्द्रबहादुर के.सी. गुल्मी पूर्व सभापति
विजयराज घिमिरे पाल्पा प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
गुल्मी—१  हरिध्वज मल्ल रुपन्देही प्रदेशसभा उम्मेदवार
युवराज गिरी रुपन्देही प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
गुल्मी–२ हिक्मतबहादुर टण्डन अर्घाखाची प्रदेशसभा उम्मेदवार
कर्णेल धनबहादुर मास्की राना नवलपरासी प्रतिनिधि सभा समानुपातिक उम्मेदवार
रुकुम (पूर्वीभाग) –१ ज्ञ कृष्णबहादुर घर्तीमगर रोल्पा पूर्व सभापति
सुभाष के.सी. प्यूठान पूर्व सभापति
रोल्पा—१  हुकुमबहादुर विष्ट प्यूठान संविधानसभा उम्मेदवार
मोहन वली दाङ
प्यूठान—१ मनोजमणि आचार्य रोल्पा प्रदेशसभा समानुपातिक उम्मेदवार
वुद्धिराम भण्डारी दाङ पूर्व सांसद
दाङ—१ जनकराज चौधरी कैलाली प्रदेश सभा उम्मेदवार
सुशीला शाही कैलाली प्रदेश सभा समाुनपातिक उम्मेदवार
दाङ –२  उमा दाहाल मकवानपुर
धु्रवराज पुरी सल्यान
दाङ–३  सुरेन्द्रबहादुर हमाल बाँके प्रदेश सभा उम्मेदवार
मोहनप्रसाद बराल सिन्धुली पूर्व सभापति
छठ बाँके—१  जानकीलाल बस्नेत दाङ प्रदेश सभा उम्मेदवार
मालती सोडारी वर्दिया प्रतिनिधिसभा समानुपातिक उम्मेदवार
बाँके –२  मोहनसिंह राठौर कैलाली प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
भरतबहादुर न्यौपाने दाङ्ग प्रदेश सभा उम्मेदवार
बाँके –३  गोपाल दहित बर्दिया प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
विद्याप्रसाद खनाल बर्दिया
वर्दिया—१  शंकर गिरी दाङ प्रदेशसभा समाुनपातिक उम्मेदवार
आशा वि.क. बाँके पूर्व सांसद
वर्दिया –२  तिलकप्रसाद न्यौपाने कालिकोट
योगेन्द्र चौधरी दाङ्ग पूर्व सांसद

कर्णाली प्रदेश
रूकुम(पश्चिमभाग)—१ ज्ञ मैना रावल जाजरकोट प्रतिनिधिसभा समानुपातिक उम्मेदवार
एकराज डाँगी सल्यान प्रदेश सभा उम्मेदवार
सल्यान—१  खड्गबहादुर बस्याल सुर्खेत पूर्व स्वास्थ्य राज्यमन्त्री
सीता राना मगर दैलेख प्रतिनिधि समानुपातिक उम्मेदवार
डोल्पा—१ वेदराज सिंह जाजरकोट प्रदेश सभा उम्मेदवार
भीमनिधि हमाल जुम्ला प्रदेशसभा उम्मेदवार
जुम्ला—१  कृष्णबहादुर रोकाय रुकुम प्रदेश सभा उम्मेदवार
टेकबहादुर सिंह सुर्खेत प्रदेश सभा उम्मेदवार
मुगु—१ ललितजंग शाही जुम्ला पूर्व सांसद
टेकबहादुर शाही कालिकोट प्रदेश सांसद उम्मेदवार
हुम्ला—१  ऐनबहादुर शाही मुगु पूर्व सभापति
दिनेश कोइराला चितवन प्रदेश सभा उम्मेदवार
कालिकोट—१  तिलक मल्ल मुगु प्रदेश सभा उम्मेदवार
रिता शाही हुम्ला पूर्व सांसद
जाजरकोट—१  झकबहादुर डाँगी सुर्खेत प्रदेश सभा उम्मेदवार
टंकप्रसाद उपाध्याय डोल्पा पूर्व सभापति
दैलेख—१ मोतिराम बम ठकुरी कालिकोट प्रदेश सभा उम्मेदवार
राजीवविक्रम शाह जाजरकोट पूर्व सांसद
दैलेख –२  सनतकुमार कार्की जाजरकोट पूर्व सभापति
लोकबहादुर वि.क. सुर्खेत प्रदेश सभा उम्मेदवार
सुर्खेत—१  कालिबहादुर सहकारी कालिकोट पूर्व सभापति
जगतजंग थापा दैलेख प्रदेश सभा उम्मेदवार
सुर्खेत –२  निरञ्जन सिंह सिजापति बाँके प्रदेश सभा उम्मेदवार
मानबहादुर नेपाली रुकुम पूर्व सभापति

सुदूरपश्चिम प्रदेश
बाजुरा—१ उत्तरबहादुर ऐर बैतडी प्रतिनिधिसभा समानुपातिक उम्मेदवार
बलबहादुर कुँवर अछाम (सानो) प्रदेश सभा उम्मेदवार
बझाङ—१ पदमबहादुर शाही बाजुरा प्रदेश सभा उम्मेदवार
नरभान कामी डडेल्धुरा पूर्व सभाषद्
डोटी—१  नारायणदत्त मिश्र कैलाली जिविस पूर्व सभापति
हरिमोहन भण्डारी बैतडी प्रदेश सभा उम्मेदवार
अछाम—१  हिमबहादुर रावल कैलाली प्रदेश सभा उम्मेदवार
गोविन्दराज जोशी कैलाली पूर्व सभापति
अछाम –२  मदन गिरी दार्चुला प्रदेशसभा उम्मेदवार
हिक्मतबहादुर विष्ट कालिकोट
दार्चुला—१  पदमराज जोशी डोटी प्रदेश सभा उम्मेदवार
गोपाल गुरुङ कञ्चनपुर प्रदेश सभा उम्मेदवार
बैतडी—१  रघुवर भट्ट डडेल्धुरा पूर्व सभापति
पुष्पबहादुर शाही अछाम पूर्व सभापति
डडेल्धुरा—१  अन्तराम भट्ट कञ्चनपुर
बेलबहादुर राना कञ्चनपुर प्रदेस सभा उम्मेदवार
कञ्चनपुर—१  प्यारेलाल राना कैलाली पूर्व सांसद
वुद्धिसागर चौधरी कैलाली पूर्व सांसद
कञ्चनपुर–२  चन्द्रसिंह सामन्त दार्चुला समानुपातिक उम्मेदवार
टेकबहादुर रैका कैलाली प्रदेश सभा सांसद
कञ्चनपुर–३  बिक्रम सिंह धामी दार्चुला प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार
शिवराज भट्ट बैतडी पूर्व सभापति
कैलाली—१  कमलकिशोर घिमिरे दाङ पूर्व सचिव
अरुण प्रकाश सिंह राठौर वर्दिया पूर्व सभापति
कैलाली –२  टेकबहादुर साउँद अछाम प्रदेश सभा उम्मेदवार
अक्कलबहादुर विष्ट अछाम पूर्व सांसद
कैलाली –३ लक्ष्मीनारायण शाह बाँके प्रदेश सभा उम्मेदवार
अम्बीकुमारी थापा अछाम प्रदेश सभा सांसद
कैलाली –४  योगेन्द्रबहादुर शाही डोटी प्रदेश सभा उम्मेदवार
दिवान सिंह विष्ट कंचनपुर पूर्व सांसद
कैलाली –५ पृथ्वीबहादुर सिंह बझाङ पूर्व सभापति
मेघराज खड्का अछाम पूर्व सभापति

Janata Tv

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
विशेष

मेष– नयाँ मित्र भेटघाट हुनेछ, पारिवारिक काम बन्नेछ । वृष– सरसामान हराउन सक्नेछ, अनावस्यक खर्च बढ्नेछ । मिथुन– वित्तीय कारोवार…

कम्पनीले हाल सञ्चालनमा रहेका ८ सय ४० सुपरमार्केटलाई सन् २०२५ को अन्त्यसम्ममा एक हजार दुईसय पु¥याउने बताएको छ ।

एकतर्फी प्रेमका कारण यस्तो घटना हुन पुगेको प्रहरीको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट पत्ता लागेको प्रहरीको भनाइ छ ।

मुस्ताङको मुक्तिनाथकाे मन्दिरस्थित कागबेनीमा सोह्र श्राद्ध तथा पितृ तपर्ण कार्य गर्न रोकिएको छ ।

जनताको भावना अनुसार चल्न सकेनौं भन्ने छुट छैन ।

नागरिकताको आधारमा सबै चिज खुल्ला राख्नुपर्छ भन्ने कुरा नेपालको  हितमा छैन